Budynek Tamda Foods, znajdujący się na terenie SEGRO Logistics Park Prague, Hostivice to flagowy projekt Segro, dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta. Certyfikat BREEAM z oceną EXCELLENT jest nie tylko potwierdzeniem dbałości dewelopera o środowisko naturalne, ale również gwarancją długoterminowych oszczędności dla korzystającego z magazynu klienta.

Spośród wszystkich kategorii podlegających ocenie w certyfikacji BREEAM, następujące otrzymały najwyższe noty: zarządzanie, woda, odpady, energia oraz zanieczyszczenia. Podczas realizacji projektu deweloperskiego szczególną uwagę zwracano na zmaksymalizowanie recyklingu odpadów. Strefy oświetlenia o różnym natężeniu, w które wyposażono budynek dla Tamda Foods, zaprojektowano zgodnie z wielkością i zastosowaniem poszczególnych pomieszczeń, co wygeneruje konkretne oszczędności w zakresie zużycia energii elektrycznej. Co więcej, całe wewnętrzne i zewnętrzne oświetlenie to energooszczędne LED-y. Dodatkowo, elementy białego montażu i armatury sanitarnej zainstalowane w obiekcie wyposażono w tryb, który pozwala na zmniejszenie zużycia wody o 56% w porównaniu do standardowego zużycia. Także bojler ogrzewający przestrzeń biurową oraz wodę jest bardzo energooszczędny, co w połączeniu z bardzo dobrą izolacją budynku przynosi duże oszczędności. Zadbano również o wsparcie bioróżnorodności dzięki zainstalowanym na terenach zielonych hotelom dla owadów, w których mogą zamieszkać trzmiele czy motyle.

– Należy podkreślić, że certyfikacja BREEAM mówi nie tylko o ekologicznych walorach budynku. Wśród czynników, które podlegają rygorystycznej ocenie w procesie certyfikacji, są również takie aspekty, jak zarządzanie obiektem, komfort pracowników, a także innowacyjność. Obiekt dla Tamda Foods, który zbudowaliśmy na terenie SEGRO Logistics Park Prague, Hostivice, został zaprojektowany z myślą o wszystkich tych elementach, zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Wierzymy, że skuteczność zaproponowanych przez nas rozwiązań będzie wartością dodaną dla działalności prowadzonej przez naszego nowego klienta – mówi David Plzak, Development Manager SEGRO w Czechach.

Nowoczesny magazyn klasy A zaprojektowany dla Tamda Foods jest zlokalizowany na terenie SEGRO Logistics Park Prague w Czechach. Budynek liczy 24 100 m2 powierzchni magazynowej, w której zainstalowano również mezaninę, i biurowej. Obiekt wyróżnia się świetną lokalizacją pod względem dostępności komunikacji miejskiej: znajduje się niedaleko dworca kolejowego w miejscowości Hostivice, położonego blisko głównej trasy kolejowej z Pragi do Kladna i innych miast.

Tamda Foods to wietnamska firma działająca jako hurtownia cash&carry. Obiekt wybudowany przez SEGRO pełni funkcję nie tylko magazynu, ale również zaplecza dla sklepu internetowego. Jest w nim zatrudnionych obecnie około 50 osób.