Segro with BREEAM Excellent for Tamda Foods

The warehouse built for Tamda Foods, located in Segro Logistics Park Prague in Hostivice, Czech Republic, received a BREEAM certificate with EXCELLENT rating. The 76.7 per cent rating at Excellent level is one of the best results achieved by SEGRO's warehouse facilities in Central Europe so far.


Budynek Tamda Foods, znajdujący się na terenie SEGRO Logistics Park Prague, Hostivice to flagowy projekt Segro, dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta. Certyfikat BREEAM z oceną EXCELLENT jest nie tylko potwierdzeniem dbałości dewelopera o środowisko naturalne, ale również gwarancją długoterminowych oszczędności dla korzystającego z magazynu klienta.

Spośród wszystkich kategorii podlegających ocenie w certyfikacji BREEAM, następujące otrzymały najwyższe noty: zarządzanie, woda, odpady, energia oraz zanieczyszczenia. Podczas realizacji projektu deweloperskiego szczególną uwagę zwracano na zmaksymalizowanie recyklingu odpadów. Strefy oświetlenia o różnym natężeniu, w które wyposażono budynek dla Tamda Foods, zaprojektowano zgodnie z wielkością i zastosowaniem poszczególnych pomieszczeń, co wygeneruje konkretne oszczędności w zakresie zużycia energii elektrycznej. Co więcej, całe wewnętrzne i zewnętrzne oświetlenie to energooszczędne LED-y. Dodatkowo, elementy białego montażu i armatury sanitarnej zainstalowane w obiekcie wyposażono w tryb, który pozwala na zmniejszenie zużycia wody o 56% w porównaniu do standardowego zużycia. Także bojler ogrzewający przestrzeń biurową oraz wodę jest bardzo energooszczędny, co w połączeniu z bardzo dobrą izolacją budynku przynosi duże oszczędności. Zadbano również o wsparcie bioróżnorodności dzięki zainstalowanym na terenach zielonych hotelom dla owadów, w których mogą zamieszkać trzmiele czy motyle.

– Należy podkreślić, że certyfikacja BREEAM mówi nie tylko o ekologicznych walorach budynku. Wśród czynników, które podlegają rygorystycznej ocenie w procesie certyfikacji, są również takie aspekty, jak zarządzanie obiektem, komfort pracowników, a także innowacyjność. Obiekt dla Tamda Foods, który zbudowaliśmy na terenie SEGRO Logistics Park Prague, Hostivice, został zaprojektowany z myślą o wszystkich tych elementach, zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Wierzymy, że skuteczność zaproponowanych przez nas rozwiązań będzie wartością dodaną dla działalności prowadzonej przez naszego nowego klienta – mówi David Plzak, Development Manager SEGRO w Czechach.

Nowoczesny magazyn klasy A zaprojektowany dla Tamda Foods jest zlokalizowany na terenie SEGRO Logistics Park Prague w Czechach. Budynek liczy 24 100 m2 powierzchni magazynowej, w której zainstalowano również mezaninę, i biurowej. Obiekt wyróżnia się świetną lokalizacją pod względem dostępności komunikacji miejskiej: znajduje się niedaleko dworca kolejowego w miejscowości Hostivice, położonego blisko głównej trasy kolejowej z Pragi do Kladna i innych miast.

Tamda Foods to wietnamska firma działająca jako hurtownia cash&carry. Obiekt wybudowany przez SEGRO pełni funkcję nie tylko magazynu, ale również zaplecza dla sklepu internetowego. Jest w nim zatrudnionych obecnie około 50 osób.